Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku! Wyjazd ma charakter religijno-duchowy ale także turystyczny. Zwiedzimy miasto Meksyk i aż trzykrotnie będziemy u Matki Bożej z Guadalupe. Przejedziemy autokarem ponad 1200 km podziwiając wspaniałe, kolorowe krajobrazy Meksyku. Zwiedzanie kolejnych atrakcji na naszej trasie będzie okazją do osobistego doświadczenia kulturowych i przyrodniczych uroków tego pięknego kraju. Przez dwa dni odpoczniemy nieco w hotelu w Ixtapa położonym na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Ostatniego dnia wrócimy do stolicy Meksyku i po zwiedzeniu Muzeum O. Pro, jednego z męczenników z czasu Cristiady, ponownie nawiedzimy Sanktuarium Naszej Pani z Guadalupe jak nazywają to miejsce Indianie. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowy program wyjazdu.

Opiekun duchowy wyjazdu:
proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej ks. dr Artur Manelski
piloci: Monika i Robert

Data pielgrzymki: 31 stycznia – 11 lutego 2024

Cena pielgrzymki: 7000 zł + 1050 USD *

Zapraszamy do kontaktu
tel.: 512 023 514
e-mail: info@dobrapielgrzymka.pl

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1środa, 31.01.2024

 • Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 3.30 rano

  – osoby, które potwierdziły chęć skorzystania z transferu autokarowego z Lublina (dodatkowa opłata – 120 zł, płatne w autokarze), zbiórka pod kościołem pallotynów w Lublinie, al. Warszawska 31.
  g. 0.45 Msza Święta w kościele pallotynów
  g. 1.15 podstawienie autokaru i załadunek bagaży
  g. 1.30 odjazd autokaru w kierunku Lotniska Chopina w Warszawie.
 • 6.35 wylot z Warszawy do do Mexico City (lot  liniami Air France z przesiadką w Paryżu).
  Przylot do Mexico City o godzinie 16.55 czasu meksykańskiego. Przywitanie przez naszego przewodnika a następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie.

  Kolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 2 – czwartek, 01.02.2024

 • Plac Trzech Kultur
  Wczesnym rankiem, po śniadaniu rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Zatrzymamy się przy Placu Trzech Kultur, który jest uznawany za tragiczne miejsce w historii Meksyku, gdzie podczas hiszpańskiego podboju w XVI wieku miała miejsce ostatnia bitwa o miasto. Również w tym miejscu, w klasztorze Świętego Jakuba spisano po raz pierwszy objawienia guadalupańskie, zatytułowane „Nican Mopohua”.
 • Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
  Nawiedzenie i zapoznanie się religijnym sercem Meksyku, którym jest miejsce objawień Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Jest to najczęściej odwiedzane sanktuarium w tej części świata. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Bazylikę w Guadalupe aż cztery razy. To właśnie tu, w grudniu 1531 roku Najświętsza Panienka ukazała się Indianinowi Juanowi Diego, który został kanonizowany przez Jana Pawła II w roku 2002. Poznamy dogłębnie historię i rozwój kultu guadalupańskiego. Wejdziemy na wzgórze objawień i przespacerujemy się jego pełnymi zieleni ogrodami. Poznamy Nową i Starą Bazylikę, Parafię Indian i Kaplicę Źródełkową. Będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek religijnych.
 • Starówka miasta Meksyk
  Późnym popołudniem udajemy się na spacer po Starówce miasta Meksyk: poznamy rynek Zocalo, Pałac Arcybiskupa w którym miało miejsce ukazanie się cudownego wizerunku Matki Bożej na tilmie Indianina Juana Diego. Nawiedzamy Katedrę z figurą Pana Jezusa od Trucizny i pomnikiem Św. Jana Pawła II, Pałac Narodowy, który obecnie pełni funkcję siedziby administracyjnej i zarazem rezydencji prezydenta Meksyku, a także ruiny Templo Mayor, pozostałości po stolicy Azteków, które obejrzymy z punktu widokowego.

  Obiadokolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 3 – piątek, 02.02.2024

 • Guadalupe
  Po śniadaniu udajemy się do Guadalupe. Drugi lutego to dzień Życia Konsekrowanego, Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane też jako Dzień Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Meksykanie przychodzą na Mszę Św. z figurkami Dzieciątka Jezus. Będziemy mieć okazję, żeby zaobserwować tutejsze zwyczaje.
 • Piramidy Teotihuacan 
  W południe udamy się do piramid Teotihuacan, starożytnych ruin z pierwszych wieków naszej ery, które uznawane są za kolebkę cywilizacji indiańskich z Mezoameryki. Cywilizacje te rozkwitły na półpustynnym terenie, gdzie główną roślinność stanowiły agawy i opuncje. Przespacerujemy się Aleją Zmarłych, zobaczymy Pałac Ptaka-Motyla, Piramidę Księżyca i Piramidę Słońca. Odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu czyli szkliwa wulkanicznego. Poznamy do czego i w jaki sposób można wykorzystać agawy i opuncje.

  Po obiadokolacji w okolicy piramid wracamy na nocleg do Mexico City.

Dzień 4 – sobota, 03.02.2024

 • Muzeum antropologii
  Po śniadaniu i Mszy Świętej udajemy się udajemy się do jednego z najlepszych muzeów antropologii na świecie: Narodowego Muzeum Antropologii. Poznamy tu różnorodność kultur indiańskich z terytorium Meksyku.
 • Xochimilco
  Kierujemy się do dzielnicy Xochimilco, tzn. „Miejsca Kwiatów”, zielonej oazy, gdzie do dziś przetrwały tradycyjne kanały i sztuczne wyspy, które niegdyś służyły Aztekom do uprawy warzyw, owoców i kwiatów. Po obiedzie czeka nas rejs łódkami przypominającymi gondole przy dźwiękach muzyki mariachi.
 • Coyoacan
  Wieczorem udajemy się do Coyoacan, tzn. „Miejsca Koyotów”, klimatycznej dzielnicy Mexico City, charakteryzującej się kolorową kolonialną zabudową. Poznamy z zewnątrz dom Hernana Corteza (obecnie urząd dzielnicy), dom malarki Fridy Cahlo, kościół Św. Jana Chrzciciela i miejscowy targ. W wolnym czasie będzie możliwość zakupu pamiątek oraz chwila na kawiarenkę lub skosztowanie meksykańskich przysmaków ulicy.

  Powrót na nocleg do hotelu w Mexico City.

Dzień 5 – niedziela, 04.02.2024

 • Tenango del Aire
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu jedziemy do Tenango del Aire, polskiej misji pallotyńskiej położonej u stóp wulkanów. Zapoznamy się z pracą misjonarzy oraz będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej.
 • Cholula
  Jedziemy do Choluli, miasteczka, które istnieje od trzech tysięcy lat i już przed przybyciem Hiszpanów było dla Indian ważnym centrum sakralnym. Po podboju Hiszpanie wznieśli tu barokowy kościół na samym szczycie piramidy, która jest uważana za największą na świecie. Wytrwałych zapraszamy na wejście na szczyt! Na górze poznamy mieszczący się tam Kościół Najświętszej Marii Panny Dobrej Rady.
  O charakterze Choluli świadczą również liczne kościoły i kaplice, których podobno jest tyle, co dni w roku!
 • San Francisco Acatepec – Tonantzintla
  Zwiedzamy dwa maleńkie kościółki, perełki baroku indiańskiego: San Francisco Acatepec o kolorowej fasadzie z azulejos i Santa Maria Tonantzintla, która zachwyca zdobioną i polichromowaną sztukaterią.
 • Puebla
  Późnym popołudniem dojeżdżamy do Puebli, zwanej „Miastem Aniołów”. To przepiękne miasto, od dawna uznawane jest za ostoję hiszpańskości. Jego kolonialne fasady ozdobione są sztukaterią oraz pięknymi hiszpańskimi azulejos. Czas wolny na zakupy i spacer.

  Obiadokolacja i nocleg w Puebli.

Dzień 6 – poniedziałek, 05.02.2024

 • Cuernavaca
  Wizyta w Cuernavaca ( stolicy stanu Morelos) – miasto „wiecznej wiosny”. Zobaczymy jedną z najstarszych misji franciszkańskich w Ameryce, ufundowaną przez Hernana Korteza, pełniącą dziś funkcję katedry. Spacer po rynku do którego przylega Pałac Korteza.
 • Taxco
  Położone wśród wzgórz „srebrne miasteczko” Taxco – przepiękna mała miejscowość z wąskimi i urokliwymi uliczkami, po których do dzisiaj poruszają się garbusy. Nad miastem góruje monumentalny pomnik Chrystusa.

  Nawiedzimy unikatowy barokowy kościół parafialny potocznie znany kościołem św. Pryscylii. W kościele tym zobaczymy posąg Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, który zostały wykonany z czystego srebra przez miejscowych rzemieślników. Dawniej w Taxco znajdowały się kopalnie srebra. Dziś to miasteczko słynie z wyrobów jublierskich. W Taxco posmakujemy również słynnego miejscowego drinka, tzw. „Berty”, którego sekretną recepturę zdradzą nam w jednym z warsztatów srebra.

  Kolacja i nocleg w Taxco.

Dzień 7 – wtorek, 06.02.2024

 • Przejazd do kurortu Ixtapa
  Rano Msza Święta i śniadanie i całodzienny przejazd nad Pacyfik.
 • Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży.

Dzień 8 – środa, 07.02.2024

 • Ixtapa Zihuatanejo all inclusive.

  Przed śniadaniem, Msza Święta w salce hotelowej.

  W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Oceanu Spokojnego w formule all inclusive.

Dzień 9 – czwartek, 08.02.2024

 • Ixtapa Zihuatanejo

  Przed śniadaniem, Msza Święta w salce hotelowej. W ciągu dnia czas na wypoczynek na plaży.

Dzień 10 – piątek, 09.02.2024

 • Po wykwaterowaniu, powrót malowniczą drogą do miasta Meksyk. Po drodze postój w miejscowości Morelia. Przejazd na nocleg do Mexico City.

Dzień 11 – sobota, 10.02.2024

 • Mexico City – Muzeum Bł. Ojca Miguela Pro, SJ  – Guadalupe

  Ostatni dzień w Meksyku. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd aleją Reformy, emblematyczną ulicą miasta. Następnie zwiedzimy Muzeum Błogosłowionego Ojca Pro jezuity, który był ofiarą prześladowań Kościoła w Meksyku na początku XX wieku podczas Cristiady. Pomimo zakazów, ksiądz Pro odprawiał potajemnie Msze Święte. Został oskarżony o konspirację antyrządową i rozstrzelany w 1927 roku. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w roku1988.  Proces kanonizacyjny ojca Pro jest w toku.

  Pożegnalna Msza Św. w Bazylice Guadalupe lub w jednym z kościołów, które stanowią kompleks Bazyliki.

  Czas na modlitwę. Lunch we własnym zakresie. Przejazd na lotnisko ok. godz. 19 tej. Wylot do Polski w godzinach wieczornych (via Amsterdam) liniami KLM.

Dzień 12 – niedziela 11.02.2024

 • Powrót do Polski w godzinach nocnych (transfer autokarem do Lublina)

HOTELE:

W czasie pobytu będziemy nocowali w niżej wymienionych hotelach. Pokoje są dwuosobowe. Nie ma możliwości zakwaterowania w pokojach trzyosobowych i większych. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 300 Euro.

– Mexico City – hotel EXE ALAMEDA REFORMA
– Puebla – hotel San Pedro
– Taxco – hotel Montetaxco
– Ixtapa Zihuatanejo – hotel Posada Real Ixtapa
– ponownie w Mexico City – hotel EXE ALAMEDA REFORMA


CENA PIELGRZYMKI OBEJMUJE:

 • przelot liniami Air Franc oraz KLM – w czasie lotu podawane są 2 posiłki
 • bagaż na osobę:
  – 8 kg podręczny (standardowy bagaż podręczny: 55 x 40 x 23 cm. Mały bagaż podręczny (torebka, torba na laptopa itp.): 30 x 40 x 10 cm.
  – 23 kg rejestrowany (Maksymalne wymiary jednej sztuki bagażu wynoszą 158 cm – szerokość X + wysokość Y + głębokość Z).
 • 10 noclegów + 10 śniadań i 10 obiadokolacji, bez napojów do obiadokolacji (z wyjątkiem hotelu w Ixtapa, gdzie jest serwis all inclusive)
 • przejazdy w Meksyku na miejscu autokarem wyposażonym w klimatyzację,
 • ubezpieczenie obejmujące KL i NNW
 • opiekę duszpasterską
 • obsługę pilota i przewodnika w języku polskim

OPŁATY DODATKOWE:

 • dodatkowe 100 USD każdy z uczestników musi posiadać kwotę 100 USD na opłaty związane z realizacją programu. Opłata ta jest płatna na miejsc u pilota.
  Kwota ta obejmuje: spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco, poczęstunek tequilą na Xochimilco wraz zamówionymi piosenkami mariachi, napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach, napiwki dla kierowcy i miejscowych przewodników, rezerwację odwiedzanych miejsc, opłaty za Msze święte w Kościołach, osobiste zestawy słuchawkowe.
 • pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą: + 300 USD
 • napoje do obiadów lub obiadokolacji (z wyjątkiem hotelu w Ixtapa, gdzie jest obsługa all inclusive)
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji w cenie 3% wartości ubezpieczenia. W razie chęci skorzystania z powyższego ubezpieczenia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 600 952 736 (www.avitur.pl) bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Wymagany jest paszport. Ważność: minimum 6 miesięcy od daty przylotu do Meksyku.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest poświadczona notarialnie zgoda rodziców.


REZERWACJA ORAZ PŁATNOŚCI

 • W celu dokonania rezerwacji prosimy o wypełnienie poniższego formularza rezerwacji oraz dokonanie płatności według poniższego harmonogramu. Zapisy do końca września 2023 z uwagi na konieczność wcześniejszego zakupu biletów lotniczych.
 • Harmonogram płatności:
  2500 zł – zaliczka płatna na poniższe konto w ciągu 7 dni od rezerwacji:
  4500 zł – płatna na konto do 30 września 2023
  1050 dolarów – płatne gotówką na spotkaniu przedwyjazdowym około 1-2 miesiące przed wyjazdem

  W opisie płatności należy wpisać [Meksyk2024_imię i nazwisko]. Podajemy imię i nazwisko osoby, która jedzie na pielgrzymkę.
 • Dane do płatności:
  Nazwa rachunku: Wilczyńska Ewa Biuro Podróży Avitur
  Numer rachunku: 87116022020000000454307080

  Możliwa jest też płatność gotówką w biurze.
  Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z biurem:
  Tel: 81 534 60 10 Tel. kom. 600 952 736
  Adres:
  Biuro podróży AVITUR
  ul. Narutowicza 22 lok. 5
  20-004 Lublin

Informacje:
tel.: 512 023 514
e-mail: info@dobrapielgrzymka.pl

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza poniżej

FORMULARZ REZERWACJI – MEKSYK 2024 – [brak miejsc!]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *