Medjugorje jest szczególnym miejscem modlitwy, w którym od 24 czerwca 1981 trwają codzienne Objawienia Matki Bożej. Z doświadczenia wiemy, że każdy, kto otworzy serce i szczerze będzie zwracał się w tym miejscu do Boga i do Maryi może w nowy sposób doświadczyć Bożej Obecności w swoim życiu. Najczęstszym doświadczeniem pielgrzymów jest pokój i radość z modlitwy. Nasze wyjazdy staramy się z Bożą Pomocą organizować w ten sposób, aby każdy z pielgrzymów, zgodnie ze swoim pragnieniem i usposobieniem mógł osobiście uczestniczyć w tych obficie wylewanych łaskach, jakich udziela Bóg poprzez Królową Pokoju w Medjugorje. Zależy nam, aby wszyscy pielgrzymi zbliżyli się do Boga, aby doświadczyli duchowego wzrostu oraz szerszego otworzenia się serca.

Dzień 1 – wyjazd i przejazd nocny

               W godzinach porannych wyjeżdżamy z Lublina. Można dosiadać się również w Kraśniku,  Janowie Lubelskim, Nisku, Sokołowie Małopolskim, Jasionce, Rzeszowie i Dukli.  Jedziemy przez Słowację, Węgry i Chorwację. Czas w autokarze wypełniamy modlitwą oraz filmami związanymi z Medjugorje. Staramy się jak możemy przygotować serca do spotkania z Królową Pokoju.

Dzień 2 – przyjazd do Medjugorje około południa

           Około południa dojeżdżamy do pensjonatu w Medjugorje. Po objedzie jest chwila czasu wolnego a następnie wspólnie wychodzimy na tzw. program wieczorny na placu przy Kościele parafialnym pw. św. Jakuba. Program obejmuje Różaniec, Mszę Świętą oraz modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała. Po zakończeniu programu wracamy do pensjonatu i oficjalnie zawiązujemy wspólnotę i cieszymy się tym, że jesteśmy w odwiedzinach u Królowej Pokoju. Zachęcamy pielgrzymów do czytania w czasie całego swojego pobytu Orędzi Matki Bożej.

Prawie 6 dni w Medjugorje

               Czas w Medjugorje najczęściej spędzamy bardzo intensywnie zarówno pod względem duchowym jak i fizycznym. Cały nasz pobyt, od początku do końca, staramy się zanurzyć w osobistej modlitwie sercem. Podczas całego pobytu w Medjugorje uczestniczymy we wszystkich dostępnych planowanych i nieplanowanych wydarzeniach. Staramy się wypełnić cały czas duchowymi treściami tak, aby w pełni doświadczyć prawdziwego charyzmatu Medjugorje. Oczywiście każdego dnia uczestniczymy we Mszy Świętej i tzw. programie wieczornym przy kościele. W ciągu pielgrzymki przynajmniej raz wspólnie idziemy na górę Krizevac (Droga Krzyżowa) oraz na Wzgórze Objawień (Różaniec). W ciągu wyjazdu jest również możliwość osobistego nawiedzania wszelkich miejsc modlitwy. W miarę możliwości spotykamy się razem na modlitwie również w hotelu. Kapłan, który nam przewodniczy prowadzi wtedy modlitwy o przebaczenie i uzdrowienie i namaszcza każdego olejem św. Szarbela, który przywieźliśmy z pielgrzymki do Libanu. Z uwagi na to, że wiele spotkań ma charakter spontaniczny, dokładny program każdego dnia podawany jest dopiero dzień wcześniej. Trzeba pamiętać, że ostatecznym Reżyserem każdego pobytu w Medjugorje jest nasza Mama i jak do tej pory nigdy nie byliśmy zawiedzeni.


W dogodnym czasie jedziemy do kościoła w miejscowości Tihalina (ok. 30 km od Medjugorje), w którym znajduje się figura, która zdaniem widzących, najbardziej przypomina wygląd Matki Bożej. Wybranego dnia wszyscy, obowiązkowo jedziemy do tzw. chorwackiego Lourdes oraz na kilka godzin nad morze. Z wycieczki nad morze, z uwagi na wymogi związane z przekraczaniem granicy, nikt nie może zrezygnować.

               Wedle uznania, ostatniego dnia przed wyjazdem,  po programie wieczornym, niektóre osoby spontanicznie idą pod figurę Matki Bożej na Wzgórzu Objawień, pod figurę przed kościołem albo nawet na Krizevac i spędzają tam część nocy na osobistej modlitwie.

Dzień 8 – wyjazd z Medjugorje

               Po Mszy Świętej i po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną. Ponieważ z Medjugorje bardzo trudno się rozstać i z reguły wszyscy są lekko markotni. Serce spontanicznie pragnie nadal przebywać w tym miejscu pokoju i modlitwy, która staje się radością. Jedyny sposób żeby to przetrwać, to ciągle trwać na modlitwie i nie rozstawać się w swoim sercu i umyśle z Jezusem i Maryją. Dobrze mieć przy sobie Orędzia Królowej Pokoju i ciągle się nimi pożywiać.

Dzień 9 – powrót do domu

               Po przejeździe nocnym w godzinach porannych docieramy do Lublin

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!!!

Monika i Robert

tel. kom (Monika): 601 96 75 78
e-mail: monika@dobrapielgrzymka.pl

https://www.dobrapielgrzymka.pl/medjugorje-2023/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *