Po raz kolejny zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe i podróż po Meksyku! Wyjazd ma charakter duchowy, ale również turystyczny. To prawdziwe „meksykańskie rekolekcje”, podczas których pragniemy dać się przeniknąć tajemnicą Matki Bożej z Guadalupe oraz nasycić się przyrodniczymi oraz kulturowymi krajobrazami, zapachami i smakami Meksyku. Tym razem, po zwiedzeniu miasta Meksyk oraz po trzykrotnym nawiedzeniu Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, w ciągu kolejnych dni, przemierzymy zarówno górzyste jak i te porośnięte lasami równikowymi i sawannami południowe przestrzenie Meksyku. Dla chwili wytchnienia, zatrzymamy się w samym środku meksykańskiej dżungli. Na koniec dotrzemy do oblanego wodami Zatoki Meksykańskiej oraz Morza Karaibskiego półwyspu Jukatan. Po kolejnych punktach bogatego, turystycznego programu, naszą intensywną meksykańską przygodę zakończymy wypoczynkiem w hotelu nad brzegiem Morza Karaibskiego. Szczegółowy program wyjazdu poniżej. Zapraszamy!

Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan – Oaxaca – Santa Maria del Tule – Mitla – Tehuantepec – El Sumidero – Zinacantán – San Juan Chamula – San Cristóbal – Wodospady Agua Azul – Palenque – Zatoka Meksykańska – Campeche – Becal – Celestun – Merida – Izamal – Chichén Itzá – Riviera Maya.


Opiekun duchowy wyjazdu:
ks. dr Janusz Gzik – proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie
piloci: Monika i Robert

Data pielgrzymki: 14-28 lutego 2025

Cena pielgrzymki: 10 000 zł + 1000 USD
– nie pobieramy dodatkowych opłat na napiwki

Zapraszamy do kontaktu
tel.: 695 324 999
e-mail: info@dobrapielgrzymka.pl


PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1 – piątek, 14 lutego 2025

 • 2.30 – Msza Święta w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie.
 • 6.05 wylot z Warszawy do do Mexico City (lot liniami Air France z przesiadką w Paryżu).
 • 19.35 (czasu meksykańskiego) – przylot do Mexico City.
  Przywitanie przez naszego przewodnika a następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 2 – sobota, 15 lutego 2025

Miasto Meksyk – Plaza de Tres Culturas –  Bazylika w Guadalupe – Xochimilco  Torre Latinoamericana

 • Plac Trzech Kultur
  Wczesnym rankiem, po śniadaniu rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Zatrzymamy się przy Placu Trzech Kultur, który jest uznawany za tragiczne miejsce w historii Meksyku, gdzie podczas hiszpańskiego podboju w XVI wieku miała miejsce ostatnia bitwa o miasto. Również w tym miejscu, w klasztorze Świętego Jakuba spisano po raz pierwszy objawienia guadalupańskie, zatytułowane „Nican Mopohua” nazywane przez niektórych „indiańską Ewangelią”.
 • Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
  Nawiedzenie i zapoznanie się religijnym sercem Meksyku, którym jest miejsce objawień Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Jest to najczęściej odwiedzane sanktuarium w tej części świata. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Bazylikę w Guadalupe aż cztery razy. To właśnie tu, w grudniu 1531 roku Najświętsza Panienka ukazała się Indianinowi Juanowi Diego, który został kanonizowany przez Jana Pawła II w roku 2002. Poznamy dogłębnie historię i rozwój kultu guadalupańskiego. Wejdziemy na wzgórze objawień i przespacerujemy się jego pełnymi zieleni ogrodami. Poznamy Nową i Starą Bazylikę, Parafię Indian i Kaplicę Źródełkową. Będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek religijnych. Msza święta kompleksie sanktuarium w Guadalupe.
 • Xochimilco
  Kierujemy się do dzielnicy Xochimilco, tzn. „Miejsca Kwiatów”, zielonej oazy, gdzie do dziś przetrwały tradycyjne kanały i sztuczne wyspy, które niegdyś służyły Aztekom do uprawy warzyw, owoców i kwiatów. Po obiedzie czeka nas rejs łódkami przypominającymi gondole przy dźwiękach muzyki mariachi.
 • Torre Latinoamericana – 182 m (dla chętnych)
  Wieczorny wjazd na wieżę widokową – Torre Latinoamericana – 182 m

  Nocleg w mieście Meksyk. 

Dzień 3 – niedziela, 16 lutego 2025

Miasto Meksyk – Plac Konstytucji – Muzeum bł. o. Pro – Bazylika – Piramidy Teotihuacan

 • Starówka miasta Meksyk
  Spacer po Starówce miasta Meksyk: poznamy rynek Zocalo, Pałac Arcybiskupa w którym miało miejsce ukazanie się cudownego wizerunku Matki Bożej na tilmie Indianina Juana Diego. Nawiedzamy Katedrę z figurą Pana Jezusa od Trucizny i pomnikiem Św. Jana Pawła II, Pałac Narodowy, który obecnie pełni funkcję siedziby administracyjnej a zarazem rezydencji prezydenta Meksyku, a także ruiny Templo Mayor, pozostałości po stolicy Azteków, które obejrzymy z punktu widokowego.
 • Muzeum bł. Ojca Pro
  O. Pro, jezuita, był ofiarą prześladowań Kościoła w Meksyku na początku XX wieku podczas Cristiady. Pomimo zakazów, ksiądz Pro odprawiał potajemnie Msze Święte. Został oskarżony o konspirację antyrządową i rozstrzelany w 1927 roku. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w roku1988.  Proces kanonizacyjny ojca Pro jest w toku.Po śniadaniu udamy się do muzeum bł. O. Pro – jednego z męczenników Cristiady.
 • Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
  Niedzielna Msza Święta w Bazylice lub w którymś z kościołów w kompleksie Guadalupe.
 • Piramidy Teotihuacan 
  W południe udamy się do piramid Teotihuacan, starożytnych ruin z pierwszych wieków naszej ery, które uznawane są za kolebkę cywilizacji indiańskich z Mezoameryki. Cywilizacje te rozkwitły na półpustynnym terenie, gdzie główną roślinność stanowiły agawy i opuncje. Przespacerujemy się Aleją Zmarłych, zobaczymy Pałac Ptaka-Motyla, Piramidę Księżyca i Piramidę Słońca. Odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu czyli szkliwa wulkanicznego. Poznamy do czego i w jaki sposób można wykorzystać agawy i opuncje. Skosztujemy lokalnych napojów na bazie liści i owoców opuncji i agawy. Obiadokolacja w okolicy piramid.

  Powrót na nocleg w mieście Meksyk.

Dzień 4 – poniedziałek, 17 lutego 2025

Miasto Meksyk – Bazylika – Oaxaca

 • Śniadanie w hotelu.
 • Msza Święta w kompleksie Bazyliki.
 • Oaxaca
  Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do położonego przy Drodze Panamerykańskiej, na wysokości 1500 m n.p.m. miasta Oaxaca. Zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta oraz kościół katedralny.

  Dzień zakończymy wizytą na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady.
 • Kolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

Dzień 5 – wtorek, 18 lutego 2025

OaxacaSanta Maria del TuleMitla Tehuantepec

 • Santa Maria del Tule
  Po śniadaniu, przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk.
  Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem.
 • Mitla
  Historyczne centrum religijne i nekropolia władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami.
  Msza Święta. Obiad.
 • Przejazd przez góry oraz nocleg w hotelu w Tehuantepec.

Dzień 6 – środa, 19 lutego 2025

TehuantepecEl Sumidero – Zinacantán – San Juan Chamula – San Cristóbal

 • El Sumidero
  Ok. 4.30 rano wyjazd z hotelu. Śniadanie w postaci suchego prowiantu na drogę. Długa podróż (ok. 320 km) w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych stanów Meksyku. W ciągu dnia rejs szybkimi łodziami rzeką Grijalva pośród majestatycznych zboczy Kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości (ok. 1,5 godz.). W czasie rejsu możliwość podziwiania niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i wielu gatunków egzotycznych ptaków.
 • Zinacantan
  Indiańska wioska Zinacantan – wizyta w jednym z domów rodziny Majów w Zinacantan. Msza Święta.
 • San Juan Chamula
  Indiańska wioska San Juan Chamula – zwiedzanie synkretycznego indiańskiego miejsca kultu w San Juan Chamula.
 • San Cristóbal de las Casas
  Przyjazd do San Cristóbal de las Casas – miasta położonego w górach na wysokości ponad 2000 metrów w centralnej części stanu Chiapas. Jest to jedno z Pueblos Mágicos czyli tzw „Magicznych Miasteczek. Wieczorny spacer po miejscowości.

  Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 7 – czwartek, 20 lutego 2025

San Cristóbal de las CasasWodospady Agua Azul – Palenque

Wyjazd z hotelu o 3 nad ranem. Długa podróż w kierunku położonego w środku dżungli miasta oraz Parku Narodowego Palenque. Po drodze Msza Święta a następnie śniadanie w dżungli z malowniczym widokiem na góry.

 • Wodospady Agua Azul
  Przystanek przy malowniczych wodospadach Agua Azul w zależności od warunków czasowych związanych z przejazdem. Otoczone tropikalną roślinnością Agua Azul to około 500 wodospadów powstałych dzięki zbiegowi trzech rzek, których nasycona minerałami woda ma wyjątkowy niebieski kolor.
 • Palenque
  Palenque – miasto (43 tys.) w pobliżu dżungli oraz nazwa parku narodowego oraz jednego z najciekawszych stanowisk archeologicznych odsłaniających pozostałości dawnego miasta Majów.

  Kolacja i pierwszy z dwóch noclegów w hotelu Mision w Palenque

Dzień 8 – piątek, 21 lutego 2025

 • Palenque
  Po Mszy Świętej w hotelu oraz po śniadaniu zwiedzamy Palenque, jedną z najpiękniejszych stref archeologicznych w Meksyku. Zobaczymy Pałac Gubernatora, Świątynię Inskrypcji i Wzgórze Świątynne. Zejdziemy schodami, pośród bujnej roślinności i rwącego strumienia, przez Łaźnie Królowej.
 • Do wieczora czas na popołudniowy odpoczynek w hotelowym ogrodzie z basenem.
 • Kolacja i nocleg w Palenque

Dzień 9 – sobota, 22 lutego 2025

Palenque – Zatoka Meksykańska – Campeche

 • Zatoka Meksykańska
  Po Mszy Świętej i śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Po drodze zatrzymamy się na krótki odpoczynek i obiad.
 • Campeche
  Nocleg w uroczym kolonialnym położonym nad Zatoką Meksykańską mieście Campeche, stolicy stanu o tej samej nazwie. Starówka Campeche wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Kolacja i nocleg w Campeche.

Dzień 10 – niedziela, 23 lutego 2025

Campeche – Becal – Celestun – Merida

 • Becal
  Po śniadaniu, udajemy się w kierunku stanu Jukatan.
  Po drodze wstąpimy do majańskiej wioski Becal.
  Msza Święta w małym lokalnym kościółku w stylu kolonialnym.
  W miejscowości tej poznamy też proces wyplatania kapeluszy typu „panama”.
 • Celestún
  Celestún – małe rybackie miasteczko obok rezerwatu biosfery Ría Celestún
  Przesiadamy się na łodzie i udajemy się na wyprawę w poszukiwaniu różowych flamingów. Przepłyniemy też pod tunelem lasu namorzynowego.
 • Merida
  Merida – stolica stanu Jukatan. Miasto zbudowane w XVI w na ruinach miasta Majów zdobytego przez jednego z konkwistadorów.

  Wieczorny spacer po centrum Méridy zwanej też „Białym Miastem”.
 • Kolacja i nocleg w Meridzie. 

Dzień 11 – poniedziałek, 24 lutego 2025

Merida – Izamal – Chichén Itzá – Riviera Maya

 • Izamal
  Po śniadaniu, przejazd do cichego i urokliwego kolonialnego miasteczka Izamal – tzw. „żółtego miasta”. W języku Majów Izamal oznaczało „rosa z nieba”. W okresie prekolumbijskim miasto było znaczącym ośrodkiem kultury Majów. Obecnie w Izamal można podziwiać wspaniały szesnastowieczny franciszkański kompleks klasztorny zbudowany na szczycie jednej z piramid. To właśnie na jego dziedzińcu, 11 sierpnia 1993 roku nasz Ojciec Święty Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami grup etnicznych Indian obu Ameryk. Tutaj również nasz papież dokonał koronacji wizerunku Naszej Pani z Izamal, patronki Jukatanu.

  Msza Święta w Izamal.
 • Chichén Itzá
  Zwiedzanie strefy archeologicznej Chichén Itzá,  wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2007 roku uznawanej za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W tym dawnym mieście Majów poznamy między innymi, piramidę Kukulkana, ogromne boisko do rytualnej gry w piłkę, którą niegdyś praktykowali Indianie, a także cenotę, w której składali oni ofiary. 
 • Kąpiel w cenocie
  Po zwiedzaniu, dla chętnych czas na kąpiel w specjalnie do tego dostosowanej cenocie – naturalnej studni krasowej utworzonej w skale wapiennej.
 • Riviera Maya – przyjazd do hotelu Barcelo Maya Grand Resort
  Kolacja i nocleg w hotelu Barcelo Maya Grand Resort (all inclusive) położonym przy plaży nad Morzem Karaibskim.

Dzień 12 – wtorek, 25 lutego 2025

 • Barcelo Maya Grand Resort *****

  Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

  W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Morza Karaibskiego w formule all inclusive.

Dzień 13 – środa, 26 lutego 2025

 • Barcelo Maya Grand Resort *****

  Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

  W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Morza Karaibskiego w formule all inclusive.

Dzień 14 – czwartek, 27 lutego 2025

 • Barcelo Maya Grand Resort *****

  Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

  12.00 – oddanie kluczy od pokoi. Do odjazdu możemy korzystać z all inclusive.

  13.00 – transfer na lotnisko w Cancún i wylot do Polski (via Amsterdam) liniami KLM.

Dzień 15 – piątek, 28 lutego 2025

 • Przylot do Polski. Planowane lądowanie w Warszawie g. 12.00.
 • Jeżeli będzie taka możliwość, wspólna Msza Święta w kaplicy lotniskowej.


HOTELE:

W czasie pobytu będziemy nocowali w niżej wymienionych hotelach. Pokoje są dwuosobowe. Nie ma możliwości zakwaterowania w pokojach trzyosobowych i większych. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 570 USD.

– Mexico City – hotel EXE ALAMEDA REFORMA (3 noce)
– Oaxaca – hotel Misión Oaxaca
– Tehuantepec – hotel Calli
– San Cristóbal – hotel Catedral
– Palenque – hotel Mision Palenque (2 noce)
– Campeche – hotel Gamma Campeche
– Merida – hotel Gamma Merida
– Hotel Barcelo Maya Grand Resort – all inclusive – (3 noce)


CENA PIELGRZYMKI OBEJMUJE:

 • opiekę duszpasterską
 • obsługę pilotów i przewodnika w języku polskim
 • przelot liniami KLM – w czasie lotu podawane są 2 posiłki
 • bagaż na osobę:
  – 8 kg podręczny (standardowy bagaż podręczny: 55 x 35 x 23 cm. Mały bagaż podręczny (torebka, torba na laptopa itp.): 40 x 30 x 15 cm
  – 23 kg rejestrowany (Maksymalne wymiary jednej sztuki bagażu wynoszą 158 cm – szerokość X + wysokość Y + głębokość Z)
 • 13 noclegów + 13 śniadań i 13 obiadokolacji w Meksyku – napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne (z wyjątkiem hotelu Barcelo Maya Grand Resort, gdzie jest zapewniony serwis all inclusive)
 • przejazdy w Meksyku autokarem wyposażonym w klimatyzację
 • ubezpieczenie obejmujące KL i NNW
 • opłaty i bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
 • koszty zwyczajowych napiwków dla obsługi w Meksyku.

OPŁATY DODATKOWE – opcja:

 • pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą: + 570 USD
 • napoje do obiadów lub obiadokolacji (z wyjątkiem hotelu, gdzie jest obsługa all inclusive)
 • Opłata za wjazd na wieżę widokową Torre Latinoamericana w Mexico City (wyjście dla chętnych – koszt ok. 15 USD).
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji w cenie 3% wartości ubezpieczenia. W razie chęci skorzystania z powyższego ubezpieczenia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 600 952 736 (www.avitur.pl) bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Wymagany jest paszport. Ważność: minimum 6 miesięcy od daty przylotu do Meksyku.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest poświadczona notarialnie zgoda rodziców.

REZERWACJA ORAZ PŁATNOŚCI

 • W celu dokonania rezerwacji prosimy o wypełnienie poniższego formularza rezerwacji oraz dokonanie płatności według poniższego harmonogramu. Zapisy do końca września 2024 z uwagi na konieczność wcześniejszego zakupu biletów lotniczych.
 • Harmonogram płatności:
  3000 zł – zaliczka płatna na poniższe konto w ciągu 30 dni od dnia rezerwacji
  7000 zł – płatna na konto do 30 września 2024
  1000 dolarów – zbierane na miejscu

  W opisie płatności należy wpisać [Meksyk2025 imię i nazwisko]. Podajemy imię i nazwisko osoby, która jedzie na pielgrzymkę.
 • Dane do płatności:
  Nazwa rachunku: Wilczyńska Ewa Biuro Podróży Avitur
  Numer rachunku: 87116022020000000454307080

  Możliwa jest też płatność gotówką w biurze.
  Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z biurem:
  Tel: 81 534 60 10 Tel. kom. 600 952 736
  Adres:
  Biuro podróży AVITUR
  ul. Narutowicza 22 lok. 5
  20-004 Lublin

Informacje:
tel.: 695 324 999
e-mail: info@dobrapielgrzymka.pl

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza poniżej

FORMULARZ REZERWACJI – MEKSYK 2025


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *